RÓŻNICE MIĘDZY FOLIĄ DO ZMIANY KOLORU SAMOCHODU A FOLIĄ OCHRONNĄ PPF. DLA KOGO PPF, A DLA KOGO FOLIA WINYLOWA?

Samochody odgrywają istotną rolę w życiu wielu z nas. Nie tylko ułatwiają nam codzienne podróże, ale są również wyrazem naszej osobowości i stylu życia. Chcemy, aby nasze pojazdy prezentowały się atrakcyjnie i były odporne na uszkodzenia. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie różnych folii do samochodu takich jak folia winylowa czy folia ochronna PPF (Paint Protection Film). W tym artykule omówimy różnice między tymi dwiema popularnymi rodzajami folii samochodowych.

folia winylowa – do zmiany koloru samochodu

Folia winylowa, znana również jako folia do zmiany koloru samochodu, to elastyczny materiał wykonany z polichlorku winylu (PVC). Jest ona używana głównie do zmiany koloru lub utworzenia wzoru na powierzchni samochodu.

nieograniczone możliwości personalizacji wyglądu samochodu!

tuning-samochodu-folia-wylewana-zmiana-koloru-auta-mikolow-chorzow-rybnik-katowice-wodzislaw-mika-design

Folia winylowa umożliwia szeroką gamę możliwości personalizacji wyglądu samochodu. Możemy wybierać spośród różnych kolorów, wzorów, a nawet tekstur, co pozwala na stworzenie unikatowego wyglądu pojazdu.

Auto możesz okleić folią matową, satynową lub błyszczącą, ale znajdziesz też taką z fakturą drewna. Odcieni folii wylewanych są tysiące, więc każdy znajdzie tę dla siebie idealną. Co więcej, istnieje możliwość zaprojektowania wzoru indywidualnie na potrzeby konkretnego klienta.

sonic-oklejone-auto-folia-do-zmiany-koloru-projekt-mika-design-wrap

Można więc puścić wodze fantazji i sprawić, że nikt inny nie będzie miał takiego samego auta jak my.

Pod względem ochrony lakieru samochodowego folia winylowa oferuje o wiele niższy poziom ochrony w porównaniu z folią PPF. Jest bardziej skoncentrowana na estetyce i zmianie wyglądu auta niż na zabezpieczaniu przed uszkodzeniami.

Folia winylowa może być stosowana sezonowo lub na określony czas, a następnie zmieniana na inną folię z nowym wzorem czy kolorem, ponieważ jej aplikacja jest procesem w 100% odwracalnym.

 Z naszego doświadczenia wynika, że samochód dobrze wygląda nawet po kilku latach od aplikacji folii do zmiany koloru, jeśli właściciel przestrzega podstawowych zasad i dba o pojazd.

Wiele osób decyduje się na samodzielne nakładanie folii winylowej na swój samochód. Istnieje wiele dostępnych tutoriali i poradników, które ułatwiają ten proces. Natomiast jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje auto będzie wyglądało perfekcyjnie – zdecyduj się na usługę wrappingu w profesjonalnym studiu, na przykład u nas.

folia ochronna PPF – najlepsza forma ochrony lakieru

aplikacja folii ochronnej ppf, raklowanie folii, jak wyglada folia ppf, przezroczysta folia ochronna

Folia ochronna PPF, zwana także folią zabezpieczającą lakier, jest specjalnym rodzajem przezroczystej (choć niekoniecznie!) folii, która ma za zadanie chronić lakier samochodu przed uszkodzeniami.

Jest wykonana z poliuretanu i charakteryzuje się wyjątkową trwałością i elastycznością. Jest przy tym gruba i bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Choć tego nie zobaczysz, składa się ona z kilkunastu warstw!

maska mercedesa, czerwony mercedes, czerwone auto, detailing slask, piekny lakier samochodu, folia ochronna ppf

Głównym celem folii PPF jest ochrona lakieru samochodowego przed zarysowaniami, odpryskami czy też efektami agresywnego działania chemii samochodowej, rozpuszczalników, soli drogowej, kwaśnych deszczów, olejów i smoły. Zapewnia ona długotrwałą ochronę i utrzymanie pierwotnego wyglądu lakieru. Sięgając po produkt z najwyższej półki (według nas najlepszą marką wśród folii PPF jest LLumar), możesz zapewnić swojemu pojazdowi wyjątkową „tarczę” chroniącą karoserię nawet przez 12 lat.

Folia PPF jest praktycznie niewidoczna, co pozwala zachować oryginalny wygląd samochodu. Jej przejrzystość sprawia, że lakier wydaje się nienaruszony, a folia łączy się z nim idealnie.

W studiu MIKA DESIGN dbamy o najwyższy poziom estetyki, dlatego zawijamy folię wszędzie tam, gdzie jest to technicznie możliwe, aby lepiej się trzymała i była niewidoczna dla oka.

Folią PPF możesz zmienić kolor lakieru!

Wracając do tematu przezroczystości: najlepsi producenci folii PPF mają w swojej ofercie także folie ochronne, które zmieniają kolor. Możesz przyjechać do nas niebieskim samochodem, a my sprawimy, że zmieni kolor na zielony i jednocześnie zyska wieloletnią ochronę! Barw folii PPF jest obecnie niewiele, ale producenci dwoją się i troją, by poszerzyć asortyment. Warto również zaznaczyć, że samochód oklejony czarną folią PPF często jest bardziej czarny niż ten, który wyjechał z salonu z oryginalnie czarnym lakierem! Jeśli nie wierzysz nam na słowo, pokażemy Ci to w naszym studiu.

Opcją coraz częściej wybieraną przez klientów jest matowa folia PPF, która nie zmienia oryginalnego koloru samochodu, ale sprawia, że wygląda on jakby był zmrożony. Matowa folia posiada wszystkie zalety folii PPF, a dodatkowo jeszcze trudniej ją porysować.

Najlepsze folie PPF mają jeszcze jedną ogromną zaletę – samoleczenie się rys. Polega to na tym, że porysowana folia pod wpływem ciepła (nagrzania np. opalarką lub stania auta w słońcu) wraca do stanu wyjściowego. Ten efekt również często prezentujemy klientom oraz osobom, które szkolą się w naszym studiu.

audi-matowy-lakier-folia-ochronna-rybnik-zory-gliwice-jastrzebie-mika-design-studio-folia-ppf

Aplikacja folii PPF najlepiej jest zostawić profesjonalnym firmom zajmującym się auto detailingiem i wrappingiem. Specjaliści posiadają odpowiednie doświadczenie i narzędzia do precyzyjnego i skutecznego nałożenia folii, aby zagwarantować najlepszą ochronę lakieru.

Folia wrappingowa czy folia ochronna PPF – co wybrać?

Folia winylowa do zmiany koloru samochodu i folia ochronna PPF są dwoma różnymi produktami, które służą różnym celom. Folia winylowa koncentruje się na estetyce i personalizacji wyglądu samochodu, umożliwiając szeroki wybór kolorów i wzorów. Z kolei folia PPF skupia się głównie na ochronie lakieru przed uszkodzeniami, zapewniając trwałość na wiele lat oraz niezauważalność.

Podczas wyboru odpowiedniego rodzaju folii dla swojego samochodu ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje preferencje dotyczące wyglądu i ochrony pojazdu. Chętnie doradzamy klientom, aczkolwiek ostateczna decyzja zależy od indywidualnych potrzeb i priorytetów właściciela samochodu.

Scroll to Top
× Napisz do nas!